Oczyszczanie wątroby z toksyn

Wątroba to jeden z najważniejszych organów, który odpowiedzialny jest między innymi za przemianę substancji chemicznych. Jej sprawność uzależniona jest od rodzaju i ilości toksyn, dlatego jej praca może zostać zaburzona w przypadku zbyt dużej ich ilości. To bardzo delikatny organ podatny na stres i napięcia psychiczne a przede wszystkim na złość.

Jej upośledzenie ma ścisły związek szczególnie z nadmiernym spożywaniem takich produktów jak oczyszczone produkty skrobiowe (np. biała mąka), cukier rafinowany, mięso, a niedoborem surowych produktów bogatych w błonnik i enzymy trawienne.

Do zniszczenia wątroby przyczyniają się również zawarte w produktach metale ciężkie, azotany, zanieczyszczenia chemiczne, które bardzo ją obciążają. Dodatkowo pleśnie obecne w pożywieniu wytwarzają jedną z najbardziej toksycznych substancji tzw. Mykotoksynę, która jest odpowiedzialna między innymi za alergię i astmę.

 

DO GŁÓWNYCH OBJAWÓW ZANIECZYSZCZONEJ WĄTROBY NALEŻĄ:

– brązowe znamiona i brodawki

– wzdęcia

– gorycz w ustach i brak apetytu

– zimna i wilgotna skóra

– język zabarwiony na żółto pod spodem

– biegunki i niestrawność

– skurcze w łydkach i palcach rąk

 

DLACZEGO JEJ OCZYSZCZANIE I SPRAWNE DZIAŁANIE SĄ TAK ISTOTNE:

Jej sprawne działanie ma duży wpływ na naturalną autodetoksykację organizmu, ogólne zdrowie i dobre samopoczucie.

Wpływa również na równomierne i swobodne krążenie krwi oraz innych substancji w organizmie. Dlatego odpowiada za rytm i harmonię wszystkich funkcji fizjologicznych oraz sposób w jaki się zachowujemy.

Główne aspekty związane z utrzymaniem przez wątrobę swobodnego przepływu to:

– zrównoważenie emocjonalne

– dobre trawienie

– wydzielanie żółci

– regularne miesiączkowanie