Wpływ elektrosmogu na zdrowie

Każdy z nas dba o czystość w kuchni. Ścieramy blaty, myjemy płytki, czyścimy lodówki, zmywarki i inne sprzęty. Jednak nie każdy wie, że oprócz „brudu” który widzimy w mniejszym lub większym stopniu, istnieje również inny „brud”, który ma bardzo szkodliwy wpływ na nasze zdrowie.

Jest nim Elektrosmog – czyli promieniowanie pochodzące z różnych urządzeń elektrycznych, które mamy u siebie w domu, a szczególnie z urządzeń wykorzystywanych do przygotowywania posiłków.

I tu nie mamy na myśli tylko mikrofalówki, ale również produktów takich jak: blender, sokowirówka, ekspres do kawy, mikser a nawet kuchenka elektryczna i płyty indukcyjne itp.

Badania wskazują na to że wiele chorób pogłębia się po przebywaniu w polu elektrosmogu a niektóre mogą być nawet wywoływane przez takie warunki. Niektórzy twierdzą nawet, że istnieje powiązanie elektrosmogu z nietolerancją pokarmową i alergiami.

Szkodliwość promieniowania elektromagnetycznego:

– zakłóca funkcjonowanie układu sercowo naczyniowego
– zaburza zmysły smaku i zapachu
– zakłóca układ nerwowy
– może powodować dzwonienie w uszach, bóle głowy, zaburzenia snu, kołatanie serca,
– zwiększa zmęczenie i pogarsza koncentrację

Największą emisję elektrosmogu ma kuchenka mikrofalowa. Działa ona w taki sposób, że wytwarza fale elektromagnetyczne o wysokiej częstotliwości, które następnie podgrzewają cząsteczki wody zawarte w żywności. Kuchenki przenikają zatem nasze jedzenie dużo szybciej i głębiej. Czy jest ono przez to bardziej szkodliwe? Jest na ten temat sporo kontrowersji. To co wiadomo na pewno, to fakt, że kuchenki mikrofalowe wytwarzają szkodliwe promieniowanie o wiele większe niż telefony komórkowe. Zatem podgrzewając mleko, zupę, jakiekolwiek inne produkty, obniżamy znacznie ich wartość odżywczą i oddziałujemy szkodliwym promieniowaniem.

Zatem dobra rada jest następująca:

– wyciągnij jedzenie z zamrażarki dużo wcześniej by naturalnie nabrało temperatury

– używaj częściej kuchenki gazowej

– jeśli już koniecznie chcesz coś podgrzać w kuchence  mikrofalowej, to przynajmniej się odsuń gdy podgrzewa jedzenie. To samo tyczy się blenderów, mikserów, sokowirówek – uruchom i odsuń się około 50cm

– ah.. i odłącz od sieci rzeczy, których nie używasz..szczególnie wifi na noc

JAK POWSTAJE ELEKTROSMOG

 

źródło: http://oczymlekarze.pl/profilaktyka-i-leczenie/2005-elektrosmog-w-kuchni